I ruszyli, po ułańsku „z kopyta”, przelewając w czyn swą inwencję twórczą, hamowaną jedynie przez regulaminowe restrykcje. Studenci Politechniki Warszawskiej przystąpili do prac testując pomysły i dostosowując nowe konfiguracje przy zastosowaniu zaawansowanych programów komputerowych i własnego nieomylnego nosa,

by wreszcie zatriumfować w najbardziej prestiżowych zawodach, kuźni talentówjak-gdzie-kiedy.pl z całego świata, organizowanych co roku w U.S.A. SAE AeroDesign - najważniejszym światowym sprawdzianie dla młodych konstruktorów lotnictwa, przyszłych kadr dla gigantów światowych jak Boeing, Lockheed Martin, Embraer, Aérospatiale czy NASA.

 

 
jak-gdzie-kiedy.pl Ultralekkie i wytrzymałe drony, starannie dostosowane do wymogów startu z pasów trawiastych czy betonowych konstrukcje, z kompozytów zbrojonych węglowo i szklano-epoksydowych, niekiedy, jakby od niechcenia, z odrobiną kevlaru, duraluminium, sklejki czy balsy, prześcigały się między sobą już tylko w perfekcji, gdyż rywalizację nazw wygrały Ex aequo. Jak niegdyś inż. Stanisław Wigura,jak-gdzie-kiedy.pl jeszcze wtedy student Politechniki ze swym zespołem, tak i teraz zuchwali z Politechniki Warszawskiej, konstruowali... MELEAGER-y, ALFA, DUCKY, BUMBLEBEE, ale był też i "pieszczoch" 32FLY, czy PHOENIX co zamiast odrodzić się z popiołu ostatecznie skończył w stawie, DODO - duma zespołu, no i wreszcie KIWI zwycięska modyfikacja konstrukcji z 2009 roku, która zdobywała mnóstwo nagród i wyróżnień, oraz informacji o drodze startu dzięki swemu sytemowi DAS (Data Aqusition Sytem).

 

 
jak-gdzie-kiedy.pl Politechnika Warszawska oraz Wydział MEiL wraz z udziałem sponsorów, finansowały zmagania swych podopiecznych umożliwiając lata przygotowań, ciężkiej pracy, startów i zwycięstw, analiz i wniosków. Wraz z wkładem nieprzespanych nocy, obliczeń i badań pozwoliło to na stopniowe udoskonalanie,jak-gdzie-kiedy.pl by dojść ostatecznie do perfekcji i stanąć do walki z najlepszymi na świecie. Polskie, swą rozpiętością skrzydeł dościgające orły konstrukcje, doskonałością swą górujące nad rywalami, to "perfekcja w kompromisie między udźwigiem i masą własną", perfekcja która dała Polakom bezkompromisowe zwycięstwo w SAE AeroDesign 2013 nad kilkudziesięcioma drużynami z całego świata m.in. z Indii, Kanady, NIemiec czy USA. "Nasi najlepsi" zajęli trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej w każdej klasie, deklasując przy tym rywali, ale także zdobyli wiele nagród pobocznych, łącznie 9 miejsc na podium.


Najtrafniej określił zwycięstwo prof. dr hab. inż. Zdobysław Goraj opiekun naukowy Koła SAE jak-gdzie-kiedy.pl– sekcja AeroDesign : "Sukces jest bezprecedensowy. Jeszcze nigdy nikomu na świecie nie udało się wygrać we wszystkich trzech kategoriach zawodów".

 

 

jak-gdzie-kiedy.pl Kolory: biały-orła, rozumiany często jako czystość lub szlachetność, na czerwonym tle, symbolizującym krew przelaną za Ojczyznę, od Piastów były ściśle związane z historią Polski.

Dopiero jednak w 1831 roku sprawa symbolu narodowej walki o niepodległość nabrała tak wielkiej wagi, że uchwałą sejmu powstańczego, niezwłocznie po uwolnieniu od carskiego jarzma i proklamowaniu suwerenności, ustanowiono biel i czerwień barwami polskimi, stanowiącymi odtąd symbol walki o wolność i polskość.


Wiele było w naszych dziejach chwil, gdy biało-czerwony sztandar, bandera jak-gdzie-kiedy.pl czy szachownica widniały dumnie nad naszymi głowami w boju, sławiły polskie zwycięstwa czy sukcesy w dziedzinie nauki, kultury czy sztuki, były ciernią w oku niemieckiego czy sowieckiego okupanta, a niekiedy też bywały zasnute dymem katastrof…Flaga Polski - FILM Wielu z nas i naszych przodków miało swój wkład w te chwile niestrudzonej odwagi i dumy, zawsze podrywające nas do boju i składające się na jasne pasmo naszej historii.


jak-gdzie-kiedy.pl Lecz niewątpliwie jeden tylko Polak sprawiał, że tyle „biało-czerwonych” i przez tyle lat dumnie wznosiło się nad głowami milionów jego rodaków we wszystkich zakątkach naszego globu. On spowodował, że biało-czerwona flaga jest na taką skalę rozpoznawana na całym świecie. Tym jedynym jest i zostanie na zawsze Jan Paweł II.

 999 Pogotowie Ratunkowe
 998 Straż Pożarna
 997 POLICJA
 112 Europejski nr. ratunkowy
 991 Pogotowie energetyczne 
 992 Pogotowie gazowe     
 993 Pogotowie ciepłownicze
   
MIASTO, DZIELNICĘ podaj w pierwszej kolejności

--ZACHOWAJ SPOKÓJ--

POTEM dopiero pełny Adres
-wskazówki dojazdu / kierunek
-charakterystyczne cechy terenu
-pozostawione przez ciebie znaki

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.

 


 Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi.


 Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew