jak-gdzie-kiedy.pl Trzy minuty i 2600 metrów zaciętej walki, jednoczy w pierwszych barwach jesieni rok do roku, jak-gdzie-kiedy.plprawdziwych Warszawiaków, przepięknie dostojne pary, znawców koni, możnych właścicieli, dosiadających dżokejów i mknące w zawody z wiatrem wierzchowce no i oczywiście konie - te mechaniczne. Ten kulminacyjny wyścig całego sezonu, wzorowany według pomysłu Augusta Potockiego w 1895 r., ówczesnego prezesa Towarzystwa Wyścigów Konnych w Królestwie Polskim na Grand Prix de Paris, to prestiż i prawdziwe podsumowanie całorocznej ciężkiej pracy w stajni.

Na co dzień i od święta stąpamy po wszechobecnych śladach Historii. Każdy kamień opowiada nam tę dalszą – od początku… i tę bliższą, bo naszych dziadów i ojców, ale też ciepła matczynego, domowego zapiecka - przeszłość. To ona jest podstawą i gruntem dla naszych odważnych - skierowanych w przyszłość wielkich planów i projektów. Pozwala nam kontynuować wspaniałe dzieło naszych Przodków, budować na już wielkim jeszcze większe, a nie zaczynać wciąż od początku, jak ci, co tej Historii – chlubnej przeszłości nie mają i z konieczności... tylko miną nadrabiają.

Otwarcie na przestrzeń, nowe doznania, kontakt z naturą, poznanie nowych równie otwartych i zatopionych w pasji ludzi z całego świata, to po krótce paralotniarstwo. Kilka kroków z górki szkoleniowej i wkraczamy w inny świat ludzi wolnych jak ptaki. Bliski kuzyn lotni, paralotnia to jakby formowane powietrzem skrzydło bez sztywnych elementów stelaża.

Jednoczący w wysiłku, dobrym humorze, zdrowej rywalizacji aktywny sposób na uczczenie Święta Niepodległości odzyskanej w 1918 roku po 123 latach niebytu państwowego, organizowany rok do roku przez WOSiR dziesięciokilometrowy Bieg Niepodległości to trzeci po Biegu Konstytucji 3 Maja i Biegu Powstania Warszawskiego stołeczny maraton.

Strona 1 z 3

jak-gdzie-kiedy.pl Kolory: biały-orła, rozumiany często jako czystość lub szlachetność, na czerwonym tle, symbolizującym krew przelaną za Ojczyznę, od Piastów były ściśle związane z historią Polski.

Dopiero jednak w 1831 roku sprawa symbolu narodowej walki o niepodległość nabrała tak wielkiej wagi, że uchwałą sejmu powstańczego, niezwłocznie po uwolnieniu od carskiego jarzma i proklamowaniu suwerenności, ustanowiono biel i czerwień barwami polskimi, stanowiącymi odtąd symbol walki o wolność i polskość.


Wiele było w naszych dziejach chwil, gdy biało-czerwony sztandar, bandera jak-gdzie-kiedy.pl czy szachownica widniały dumnie nad naszymi głowami w boju, sławiły polskie zwycięstwa czy sukcesy w dziedzinie nauki, kultury czy sztuki, były ciernią w oku niemieckiego czy sowieckiego okupanta, a niekiedy też bywały zasnute dymem katastrof…Flaga Polski - FILM Wielu z nas i naszych przodków miało swój wkład w te chwile niestrudzonej odwagi i dumy, zawsze podrywające nas do boju i składające się na jasne pasmo naszej historii.


jak-gdzie-kiedy.pl Lecz niewątpliwie jeden tylko Polak sprawiał, że tyle „biało-czerwonych” i przez tyle lat dumnie wznosiło się nad głowami milionów jego rodaków we wszystkich zakątkach naszego globu. On spowodował, że biało-czerwona flaga jest na taką skalę rozpoznawana na całym świecie. Tym jedynym jest i zostanie na zawsze Jan Paweł II.

 999 Pogotowie Ratunkowe
 998 Straż Pożarna
 997 POLICJA
 112 Europejski nr. ratunkowy
 991 Pogotowie energetyczne 
 992 Pogotowie gazowe     
 993 Pogotowie ciepłownicze
   
MIASTO, DZIELNICĘ podaj w pierwszej kolejności

--ZACHOWAJ SPOKÓJ--

POTEM dopiero pełny Adres
-wskazówki dojazdu / kierunek
-charakterystyczne cechy terenu
-pozostawione przez ciebie znaki

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.

 


 Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi.


 Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew