Soki i koktajle naturalnie otrzymane z owoców i warzyw są wzmacniające, pobudzające umysł, odżywiające i dodają nam witalności. Szczególnie na wiosnę czy w jesieni potrzebujemy nowych sił i wigoru do życia, a pijąc owocowe czy warzywne koktajle szybko odbudujemy nasze siły.

W ich komponowaniu pomogą nam świeże i pachnące owoce i warzywa krajowe, oraz propozycje kompozycji umieszczone poniżej, przewidziane ilościowo na jedną osobę. Pamiętajmy każdy najlepiej doceni swe produkty: Chińczycy chińskie, a my Nasze Polskie!


A.

2 jabłka

1 marchew

Sok z sokowirówkiBrak
produktu o godnych polecenia właściwościach

strona internetowa
produkt
lekko rozcieńczyć wodą mineralną niegazowaną. Otrzymany wzmacniający koktajl reguluje perystaltykę jelit, wzmacnia organizm, usuwa zmęczenie jednocześnie re-mineralizując organizm.

B.

1 jabłko

200 g truskawek

Po starannym umyciu owoce zmiksować. Dodać kilka wybranych wcześniej, przekrojonych na pół dorodnych truskawek. Koktajl re-mineralizujący, gęsty, odżywczy, bardzo syty a zarazem oczyszczający.

C.

1 marchew

1 burak czerwony

100 g liści szpinaku

Marchew i burak obrać, a do otrzymanego z sokowirówki soku dodać zmiksowany po wcześniejszym umyciu szpinak. Lekko rozcieńczyć wodą mineralną niegazowaną. Bogaty w sole mineralne, remineralizujący koktajl o działaniu uodparniającym i oczyszczającym ale także wzmacniającym wzrok. Uwaga by nie przedawkować witaminy A.

D.

2 pomidory kilka cząstek brokułów

1 ząbek czosnku polskiego

Składniki po zmiksowaniu doprawić solą i pieprzem do smaku. Koktajl wzmacniający, re-mineralizujący, zwalczający wolne rodniki i stany zapalne, cenny dla osób cierpiących na reumatyzm i choroby naczyniowo-sercowe.

E.

1 pomarańcza

2 pomidory

1 cytryna

Pomidory umyć i zmiksować razem z pomarańczą a do otrzymanego soku dodać wyciśnięty sok z cytryny. Pobudzający apetyt ale też energetyzujący i re-mineralizujący koktajl do popołudniowych zastosowań.

F.

1 pomarańcza, niekoniecznie polska ;)

1 banan, niekoniecznie polski ;)

100g truskawek

Wszystkie owoce po umyciu zmiksować. Otrzymany aromatyczny orzeźwiający koktajl, przy tym bardzo kaloryczny, oczyszczający, ale też bogaty w sole mineralne i witaminy. Doskonale nadaje się do wypicia na pół godziny przed śniadaniem, gdyż wpływa na dobre funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego oraz poprawia odporność organizmu. Docenią go osoby zmęczone stresem czy przesilone pracą ale też rekonwalescenci.


W sprzedaży dostępne są także napoje i soki o różnych kompozycjach i smakach. Pamiętajmy by wybierać te bez dodatku cukru i w 100 procentach owocowe rodzimej produkcji SOKI naturalne a nie napoje!

jak-gdzie-kiedy.pl Kolory: biały-orła, rozumiany często jako czystość lub szlachetność, na czerwonym tle, symbolizującym krew przelaną za Ojczyznę, od Piastów były ściśle związane z historią Polski.

Dopiero jednak w 1831 roku sprawa symbolu narodowej walki o niepodległość nabrała tak wielkiej wagi, że uchwałą sejmu powstańczego, niezwłocznie po uwolnieniu od carskiego jarzma i proklamowaniu suwerenności, ustanowiono biel i czerwień barwami polskimi, stanowiącymi odtąd symbol walki o wolność i polskość.


Wiele było w naszych dziejach chwil, gdy biało-czerwony sztandar, bandera jak-gdzie-kiedy.pl czy szachownica widniały dumnie nad naszymi głowami w boju, sławiły polskie zwycięstwa czy sukcesy w dziedzinie nauki, kultury czy sztuki, były ciernią w oku niemieckiego czy sowieckiego okupanta, a niekiedy też bywały zasnute dymem katastrof…Flaga Polski - FILM Wielu z nas i naszych przodków miało swój wkład w te chwile niestrudzonej odwagi i dumy, zawsze podrywające nas do boju i składające się na jasne pasmo naszej historii.


jak-gdzie-kiedy.pl Lecz niewątpliwie jeden tylko Polak sprawiał, że tyle „biało-czerwonych” i przez tyle lat dumnie wznosiło się nad głowami milionów jego rodaków we wszystkich zakątkach naszego globu. On spowodował, że biało-czerwona flaga jest na taką skalę rozpoznawana na całym świecie. Tym jedynym jest i zostanie na zawsze Jan Paweł II.

 999 Pogotowie Ratunkowe
 998 Straż Pożarna
 997 POLICJA
 112 Europejski nr. ratunkowy
 991 Pogotowie energetyczne 
 992 Pogotowie gazowe     
 993 Pogotowie ciepłownicze
   
MIASTO, DZIELNICĘ podaj w pierwszej kolejności

--ZACHOWAJ SPOKÓJ--

POTEM dopiero pełny Adres
-wskazówki dojazdu / kierunek
-charakterystyczne cechy terenu
-pozostawione przez ciebie znaki

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.

 


 Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi.


 Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew