Od zarania dziejów Igrzysk, zmagania Olimpijczyków, to jednoczące narody w idei, miejscu i czasie spotkanie konkurujących ze sobą w honorowym pojedynku sportowców, ale też międzynarodowe święto pokoju. To jedyne tej rangi wydarzenie skupiające od roku 1896, dzięki inicjatywie Pierre de Coubertin, który wskrzesił igrzyska Olimpijskie, ponad dwieście narodowych komitetów Olimpijskich, będące pokojowym pomostem między kulturami, religiami, czy podziałami politycznymi. W sierpniu 2004 roku historia zatoczyła koło, gdy po raz pierwszy od antycznych Igrzysk w Atenach ponownie tam właśnie odbyły się XXVIII Nowożytne Igrzyska Olimpijskie.

To Urugwaj jest pierwszym krajem, który jeszcze przed ostateczną decyzją FIFA o organizacji międzynarodowych rozgrywek w piłce nożnej, zgłosił swoją gotowość jako ewentualnego gospodarza Mundialu. W 1930 roku spełniły się marzenia Urugwajczyków podwójnie, gdyż szczęśliwy gospodarz pierwszego Pucharu Świata w Piłce Nożnej – Urugwaj, obchodził jednocześnie stuletnią rocznicę swej konstytucji.

jak-gdzie-kiedy.pl Studenckie lata uzdolnionego literacko Georges Lefèvre, to także zaszczepiona przez profesora języka angielskiego Gaston Sevrette pasja do sportu i honorowej rywalizacji. Lecz mecze rugby, rozgrywane wraz z kolegami ze studiów, to także początek dziennikarskiej kariery - recepty na sukces która zmieniła całe jego życie.

Po raz pierwszy historii, Mistrzostwa Europy Piłki Nożnej w roku 2016 rozgrywają 24 drużyny, a nie jak poprzednio 16. Wczoraj, pierwszy raz w Euro, grająca pod swym historycznym sztandarem Irlandia Północna – poddana Jej Królewskiej Mości Elżbiety II, swą przegraną w meczu z Polską, zapewniła podopiecznym Adama Nawałki historyczne pierwsze zwycięstwo w Euro.

Strona 1 z 7

jak-gdzie-kiedy.pl Kolory: biały-orła, rozumiany często jako czystość lub szlachetność, na czerwonym tle, symbolizującym krew przelaną za Ojczyznę, od Piastów były ściśle związane z historią Polski.

Dopiero jednak w 1831 roku sprawa symbolu narodowej walki o niepodległość nabrała tak wielkiej wagi, że uchwałą sejmu powstańczego, niezwłocznie po uwolnieniu od carskiego jarzma i proklamowaniu suwerenności, ustanowiono biel i czerwień barwami polskimi, stanowiącymi odtąd symbol walki o wolność i polskość.


Wiele było w naszych dziejach chwil, gdy biało-czerwony sztandar, bandera jak-gdzie-kiedy.pl czy szachownica widniały dumnie nad naszymi głowami w boju, sławiły polskie zwycięstwa czy sukcesy w dziedzinie nauki, kultury czy sztuki, były ciernią w oku niemieckiego czy sowieckiego okupanta, a niekiedy też bywały zasnute dymem katastrof…Flaga Polski - FILM Wielu z nas i naszych przodków miało swój wkład w te chwile niestrudzonej odwagi i dumy, zawsze podrywające nas do boju i składające się na jasne pasmo naszej historii.


jak-gdzie-kiedy.pl Lecz niewątpliwie jeden tylko Polak sprawiał, że tyle „biało-czerwonych” i przez tyle lat dumnie wznosiło się nad głowami milionów jego rodaków we wszystkich zakątkach naszego globu. On spowodował, że biało-czerwona flaga jest na taką skalę rozpoznawana na całym świecie. Tym jedynym jest i zostanie na zawsze Jan Paweł II.

 999 Pogotowie Ratunkowe
 998 Straż Pożarna
 997 POLICJA
 112 Europejski nr. ratunkowy
 991 Pogotowie energetyczne 
 992 Pogotowie gazowe     
 993 Pogotowie ciepłownicze
   
MIASTO, DZIELNICĘ podaj w pierwszej kolejności

--ZACHOWAJ SPOKÓJ--

POTEM dopiero pełny Adres
-wskazówki dojazdu / kierunek
-charakterystyczne cechy terenu
-pozostawione przez ciebie znaki

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.

 


 Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi.


 Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew