E-inwazja odnosząca zwycięstwa za sprawą naszego lenistwa, ulegle choć nieubłaganie podsuwa nam z błogim uśmiechem elektroniczne rozwiązania „ułatwiające” składanie „życzeń mega fun i super trendy”.

Oczywiście, że intencja pozostaje podobna, lecz o ile przyjemniejsza, no może też i „droższa” jest specjalnie dla nas wybrana kartka świąteczna czy noworoczna, rozkładana, z życzeniami staropolsko świątecznymi, odręcznie przez autora skreślonymi, w białą kopertę ze znaczkiem i ciepłą myślą schowanymi… aż do ich miłego przeczytania.


Owe wierszyki SMS-owe, rymowanki powielane na potęgę i raz po raz odrywające nas od rodziny, gości, stołu czy kolęd śpiewania, to bardziej uciążliwe niż szczere życzenia na odczepnego i tak naprawdę „do niczego”. To nie one nadadzą uroku tym chwilom, spędzonym wśród najbliższych naszemu sercu osób jeśli dodatkowo i one zamiast uczestniczyć w uroczystym posiłku będą chowały piegowaty nos w smart czy innego fona.


Wygospodarujmy w nawale obowiązków czas, by napisać kilka kart świątecznych, tak by przelane na papier uczucia dały radość innym, ale też pozwoliły nam odczuć bliskość nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W Świątecznym nastroju, znajdźmy obok choinki miejsce na kilka otrzymanych od przyjaciół czy rodziny kart. Raz już przeczytane swoją dyskretną obecnością przypominać nam jednak będą o tych, którzy mimo nieobecności są myślą z nami wraz z ich życzeniami.

jak-gdzie-kiedy.pl Kolory: biały-orła, rozumiany często jako czystość lub szlachetność, na czerwonym tle, symbolizującym krew przelaną za Ojczyznę, od Piastów były ściśle związane z historią Polski.

Dopiero jednak w 1831 roku sprawa symbolu narodowej walki o niepodległość nabrała tak wielkiej wagi, że uchwałą sejmu powstańczego, niezwłocznie po uwolnieniu od carskiego jarzma i proklamowaniu suwerenności, ustanowiono biel i czerwień barwami polskimi, stanowiącymi odtąd symbol walki o wolność i polskość.


Wiele było w naszych dziejach chwil, gdy biało-czerwony sztandar, bandera jak-gdzie-kiedy.pl czy szachownica widniały dumnie nad naszymi głowami w boju, sławiły polskie zwycięstwa czy sukcesy w dziedzinie nauki, kultury czy sztuki, były ciernią w oku niemieckiego czy sowieckiego okupanta, a niekiedy też bywały zasnute dymem katastrof…Flaga Polski - FILM Wielu z nas i naszych przodków miało swój wkład w te chwile niestrudzonej odwagi i dumy, zawsze podrywające nas do boju i składające się na jasne pasmo naszej historii.


jak-gdzie-kiedy.pl Lecz niewątpliwie jeden tylko Polak sprawiał, że tyle „biało-czerwonych” i przez tyle lat dumnie wznosiło się nad głowami milionów jego rodaków we wszystkich zakątkach naszego globu. On spowodował, że biało-czerwona flaga jest na taką skalę rozpoznawana na całym świecie. Tym jedynym jest i zostanie na zawsze Jan Paweł II.

 999 Pogotowie Ratunkowe
 998 Straż Pożarna
 997 POLICJA
 112 Europejski nr. ratunkowy
 991 Pogotowie energetyczne 
 992 Pogotowie gazowe     
 993 Pogotowie ciepłownicze
   
MIASTO, DZIELNICĘ podaj w pierwszej kolejności

--ZACHOWAJ SPOKÓJ--

POTEM dopiero pełny Adres
-wskazówki dojazdu / kierunek
-charakterystyczne cechy terenu
-pozostawione przez ciebie znaki

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.

 


 Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi.


 Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew