jak-gdzie-kiedy.pl Lśniący, wyszorowany pokład dżonki i lazurowe wody zatoki Ha Long,jak-gdzie-kiedy.pl to wszystko czego potrzeba, by udać się w niezapomniany rejs po najwspanialszej, szczególnie o wschodzie słońca zatoce marzeń, perle Światowego Dziedzictwa UNESCO.

jak-gdzie-kiedy.pl Tysiące wysp, wysepek i rzeźbionych przez wieki troską natury wapieni, bieleje z wód jak gigantyczne zęby smoków,jak-gdzie-kiedy.pl które to, jak głosi legenda, broniły onegdaj okolicznych mieszkańców przed nieprzyjacielem. Lecz i dziś wrogie okręty rozbijają się niekiedy o te sterczące z odmętów, groźne zęby.

 
jak-gdzie-kiedy.pl To według prastarej legendy krainę tą od dawien dawna zamieszkiwali Wietnamczycyjak-gdzie-kiedy.pl uprawiający swe poletka ryżu, wspomagani przez przyjazną smoczą rodzinę przynoszącą deszcz nawadniający rozległe uprawy. Tę harmonię zakłóciło wtargnięcie morskich najeźdźców, którzy grabili wioski i zabijali spokojnych mieszkańców. Krzyki napadniętych docierały aż pod niebiosa, skąd niebawem nadleciały smoki zatapiając statki najeźdźców i ratując z opresjijak-gdzie-kiedy.pl zrozpaczonych mieszkańców. jak-gdzie-kiedy.plZatoka podzielona jest na dwie główne części: północną tam gdzie wylądowały małe smoczki noszącej nazwę Vịnh Bái Tử Long- zatoka dzieci smoków i południową gdzie usiadła matka smoków Vịnh Hạ Long. Nieopodal wyspy Cát Bà jest jeszcze trzecia część zatoki, obfitująca w lecie w orchidee stąd jej nazwa Vịnh Lan Hạ.

 
jak-gdzie-kiedy.pl Wyłaniająca się ze szmaragdowej tafli zatoki mnogość różnorakich wysp i wysepek o zaskakujących kształtach, ustępuje wspaniałością tylko różnorodności nadanych im nazw. Wyspa Smokjak-gdzie-kiedy.pl przypominająca smoka, wyspa Walka - Kogut wygląda jak walki kogutów, ale jest też i Małpia wyspa. Niektóre są nagie - skaliste, inne pokryte są zielenią. Ich wnętrze to świat imponujących jaskiń,jak-gdzie-kiedy.pl grot i tuneli stworzonych przez wiatr i fale. Lokalne dżonki, czy też lekkie kajaki, pozwalają dotrzeć do każdej z nich i podziwiać ich niesamowite piękno.

 
jak-gdzie-kiedy.pl Pozostałości dawnych łożysk cieków wodnych jak też licznych muszli i skamieniałości organizmów wodnych, szczególnie w grocie Me Cung, pozwalają sądzić, iż dawniej była to zatoka słodkowodna. Odpływy otwierają odważniejszym dostęp do niektórych z ukrytych grot, odsłaniając skrywane od wieków przejścia i mroczne tajemnice.


Grota Dau Go

jak-gdzie-kiedy.plJest to jedna z najpiękniejszych grot w Ha Long Bay ,jak-gdzie-kiedy.pl położona w wapiennej wyspie 187 metrów nad poziomem morza. Jej wejście znajduje się w połowie wysokości wyspy i jestjak-gdzie-kiedy.pl dostępne po krótkiej wspinaczce. Grota Dau Go składa się z 3 komór, z których główna - największa,jak-gdzie-kiedy.pl może pomieścić trzy tysiące osób. Wewnątrz znajduje się mnogość magicznychjak-gdzie-kiedy.pl stalaktytów i stalagmitów, kolorowo mieniących się wjak-gdzie-kiedy.pl skąpych promieniach słońca. W ostatniej komorze znajdujemy radośnie szemrzące źródełko czystej, chłodnej wody.jak-gdzie-kiedy.pl Jest tu też żółw, który pomnoży nasze oszczędności jeśli pozostawimy mu z nadzieją potarty pieniążek.

 


Grota Trinh Nu

jak-gdzie-kiedy.pl Otaczają nas w tej grocie stalaktyty i stalagmity o przedziwnych kształtach przypominających sylwetkę i twarz młodej dziewczyny. Prastara legenda głosi o porwaniu przepięknej dziewczyny - córki rybaka, którego dopuścił się stary mandaryn.jak-gdzie-kiedy.pl Nieszczęsna próbowała się uwolnić, ale zaniechała ucieczki, gdyż za jej powrót do rodzinnego domu życiem zapłaciliby jej bliscy. Zrozpaczona zdecydowała się zostać na wysepce i popełnić samobójstwo. Od tego czasu błąka się wśród przypominających jej piękno stalagmitów, a jaskinia została nazwana " Jaskinią Dziewicy".


Grota Bo Nau

jak-gdzie-kiedy.pl Bo Nau to po Wietnamsku gołębie, których niezliczone stada obrałyjak-gdzie-kiedy.pl tę grotę za schronienie. To idealne miejsce do obserwacji, z którego rozciąga się wspaniały widok na pozostałe wyspy i morze.


Zatoka Ha Long nadal czeka na Twoje odkrycie.

 

jak-gdzie-kiedy.pl Kolory: biały-orła, rozumiany często jako czystość lub szlachetność, na czerwonym tle, symbolizującym krew przelaną za Ojczyznę, od Piastów były ściśle związane z historią Polski.

Dopiero jednak w 1831 roku sprawa symbolu narodowej walki o niepodległość nabrała tak wielkiej wagi, że uchwałą sejmu powstańczego, niezwłocznie po uwolnieniu od carskiego jarzma i proklamowaniu suwerenności, ustanowiono biel i czerwień barwami polskimi, stanowiącymi odtąd symbol walki o wolność i polskość.


Wiele było w naszych dziejach chwil, gdy biało-czerwony sztandar, bandera jak-gdzie-kiedy.pl czy szachownica widniały dumnie nad naszymi głowami w boju, sławiły polskie zwycięstwa czy sukcesy w dziedzinie nauki, kultury czy sztuki, były ciernią w oku niemieckiego czy sowieckiego okupanta, a niekiedy też bywały zasnute dymem katastrof…Flaga Polski - FILM Wielu z nas i naszych przodków miało swój wkład w te chwile niestrudzonej odwagi i dumy, zawsze podrywające nas do boju i składające się na jasne pasmo naszej historii.


jak-gdzie-kiedy.pl Lecz niewątpliwie jeden tylko Polak sprawiał, że tyle „biało-czerwonych” i przez tyle lat dumnie wznosiło się nad głowami milionów jego rodaków we wszystkich zakątkach naszego globu. On spowodował, że biało-czerwona flaga jest na taką skalę rozpoznawana na całym świecie. Tym jedynym jest i zostanie na zawsze Jan Paweł II.

 999 Pogotowie Ratunkowe
 998 Straż Pożarna
 997 POLICJA
 112 Europejski nr. ratunkowy
 991 Pogotowie energetyczne 
 992 Pogotowie gazowe     
 993 Pogotowie ciepłownicze
   
MIASTO, DZIELNICĘ podaj w pierwszej kolejności

--ZACHOWAJ SPOKÓJ--

POTEM dopiero pełny Adres
-wskazówki dojazdu / kierunek
-charakterystyczne cechy terenu
-pozostawione przez ciebie znaki

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.

 


 Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi.


 Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew