jak-gdzie-kiedy.pl Wietnam, kojarzący się dawniej z odległą krainą rozerwaną tragediami wojen - niszczony, bombardowany, jak-gdzie-kiedy.plzdradzony... to bogactwo kulturalne - zwycięstwo wyjątkowej cywilizacji, piękno pejzaży przepełnionychjak-gdzie-kiedy.pl harmonią i spokojem, a przede wszystkim serdeczność i gościnnośćjak-gdzie-kiedy.pl pracowitego narodu.

Kurtyna izolacji po zjednoczeniu Wietnamu w 1975 roku opadła powoli acz bezpowrotnie, odsłaniając żyjący w pokoju Kraj, z nadzieją otwarty na Świat.jak-gdzie-kiedy.pl Jeszcze nieczęsto przez turystów odwiedzany, kuszący nieśmiałością jak-gdzie-kiedy.plswego pięknego oblicza, ten ujęty w dwie delty - Rzeki Czerwonej i Mekongu - kraj, o błękitniejących niebem polach ryżowych zaskakujących pięknem tarasów Sapa jak-gdzie-kiedy.plw górskich krajobrazach północy, czaruje swą bogatą historią i legendami,jak-gdzie-kiedy.pl ale też ponad trzema tysiącami kilometrów błękitu wybrzeża i bujną tropikalną roślinnością. Emanuje zapachem uwodzącej autentyczności, kusząc i zniewalając bezpowrotnie eksploratorów i odkrywców.

 
jak-gdzie-kiedy.pl Oprócz zabytków jak Purpurowe Zakazane Miasto w Hue, śladów prastarej historiijak-gdzie-kiedy.pl portu Hoi An i miejsc naznaczonych niekiedy bolesną historią jak tunele Cu Chi, Wietnam zaskakuje swą harmonijną codziennością. Tętniące autentycznością, zaskakujące ucho, zniewalające tak w dzieńjak-gdzie-kiedy.pl i w nocy swym kolorytem ulice i uliczki Hanoi, czy spokój i niezakłócony od wieków rytm wiosek delty Mekongu,jak-gdzie-kiedy.pl to podróż w bajeczny świat gardzący powściągliwością czy opamiętaniem - wciągający nas bez reszty.jak-gdzie-kiedy.pl Do tego snu na jawie trwającego bez końca, majestatycznie wprowadza oczarowując bezpowrotnie wschód słońca na Zatoce Ha Long.

 
jak-gdzie-kiedy.pl Wietnam to gwarancja prawdziwych, niezapomnianych doznań, odkryć i wrażeń, wzbogacona poznaniem pogodnych, pracowitych, otwartych ludzi.jak-gdzie-kiedy.pl To podróż w czasie i przestrzeni, pozostające do końca życia bezcenne wspomnienia, bez najmniejszej potrzeby zakładania okularów 3D.

 

jak-gdzie-kiedy.pl Kolory: biały-orła, rozumiany często jako czystość lub szlachetność, na czerwonym tle, symbolizującym krew przelaną za Ojczyznę, od Piastów były ściśle związane z historią Polski.

Dopiero jednak w 1831 roku sprawa symbolu narodowej walki o niepodległość nabrała tak wielkiej wagi, że uchwałą sejmu powstańczego, niezwłocznie po uwolnieniu od carskiego jarzma i proklamowaniu suwerenności, ustanowiono biel i czerwień barwami polskimi, stanowiącymi odtąd symbol walki o wolność i polskość.


Wiele było w naszych dziejach chwil, gdy biało-czerwony sztandar, bandera jak-gdzie-kiedy.pl czy szachownica widniały dumnie nad naszymi głowami w boju, sławiły polskie zwycięstwa czy sukcesy w dziedzinie nauki, kultury czy sztuki, były ciernią w oku niemieckiego czy sowieckiego okupanta, a niekiedy też bywały zasnute dymem katastrof…Flaga Polski - FILM Wielu z nas i naszych przodków miało swój wkład w te chwile niestrudzonej odwagi i dumy, zawsze podrywające nas do boju i składające się na jasne pasmo naszej historii.


jak-gdzie-kiedy.pl Lecz niewątpliwie jeden tylko Polak sprawiał, że tyle „biało-czerwonych” i przez tyle lat dumnie wznosiło się nad głowami milionów jego rodaków we wszystkich zakątkach naszego globu. On spowodował, że biało-czerwona flaga jest na taką skalę rozpoznawana na całym świecie. Tym jedynym jest i zostanie na zawsze Jan Paweł II.

 999 Pogotowie Ratunkowe
 998 Straż Pożarna
 997 POLICJA
 112 Europejski nr. ratunkowy
 991 Pogotowie energetyczne 
 992 Pogotowie gazowe     
 993 Pogotowie ciepłownicze
   
MIASTO, DZIELNICĘ podaj w pierwszej kolejności

--ZACHOWAJ SPOKÓJ--

POTEM dopiero pełny Adres
-wskazówki dojazdu / kierunek
-charakterystyczne cechy terenu
-pozostawione przez ciebie znaki

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.

 


 Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi.


 Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew