jak-gdzie-kiedy.pl W środę, 6 maja 1970 roku, Hamilton Watch Company wprowadziła opracowany wspólnie przez Hamilton Watch Company i Electro / Data Inc. Garland, Teksas zegarek PULSAR - nazwany tak dla podkreślenia jak-gdzie-kiedy.plfuturystycznej technologii, pierwszy na świecie "nadgarstkowy półprzewodnikowy komputer czasu SSD",  zaprojektowany bez użycia elementów ruchomych, tak by "recorded the time only when asked to do so". Jego doskonałość, trwałość i precyzja do garści sekund na rok, osiągnięta została dzięki chłodnemu sercu z kryształu kwarcu oscylującemu 32768 razy na sekundę.

 

jak-gdzie-kiedy.pl Ze względu na precyzję komponentów i nakład pracy niezbędny do ich wytworzenia, nazywane najpierw "QTC" Quartz Time Computer, a w późniejszych wersjach "QED" Quartz Electronic Digital i "QED2" jak-gdzie-kiedy.pl Quartz Electronic Digit/Date, były drogie i przeznaczone dla klienteli zamożnej.  Pierwszy wypuszczony na rynek w 1971 roku olśniewał logiką układów scalonych, kopertą zaprojektowaną przez Ernest Trova St. Louis i wyświetlaczem z diod elektroluminescencyjnych (ang. light-emitting diode, LED). To były часы..., a dyrektor Hamilton Watch Company stwierdził nawet opisując projekt Pulsar:
“a dramatic breakthrough in the science of horology which signals the opening of a totally new approach to the design and manufacture of portable timepieces.  Since this advanced product is a fixed program computer, it is conceivable that other programs are possible and that some day in the future there will be a programmable wrist computer which would respond to a variety of useful programs personally selected by the wearer.”

 Pulsar "P2" to pierwszy masowo używany przez Ludzkość, a raczej przez Jej bogatszy ułamek, elektroniczny LEDowy zegarek. Ten rewolucyjny gadżet na nadgarstek kokietujący swymi kropkowymi diodami Litronix zza rubinowej szybki wyświetlacza, urzekał także klientów których stać było na jego wersję ze szczerego złota lub z logo "Tiffany". Jego poprzednik "P1", wypuszczony w 1971 roku, pomimo bezsprzecznego sukcesu rynkowego, został wycofany z powodu problemów z oprogramowajak-gdzie-kiedy.plniem modułów Electro-Data. "P2" zwany także "Astronaut", zabłysnął jak gwiajak-gdzie-kiedy.plzda ze stali nierdzewnej 27 czerwca 1973 roku w pierwszych pięciu minutach "Live and Let Die" na nadgarstku brytyjskiego agenta Jej Królewskiej Mości Jamesa Bonda 007, w którego postać wcielił się po raz pierwszy Sir Roger Moore. Zarówno Pulsary jak i powstające w tym czasie Omegi TC-1 i TC-2 skrywały w swym sercu opracowany wspólnie w ramach współpracy moduł #955. Za żelazną kurtyną w CCCP, jako pierwsza od rewolucji powstała, «Электроника 1».

 Zegarek Hamilton QED (Quartz Electronic Digital), był pierwszym jako Hamilton kwarcowym zegarkiem o wyświetlaczu LED'owym dostępnym dla szerokiej publiczności. Był jak-gdzie-kiedy.plnie tylko "topowym" produktem firmy w 1973 roku, lecz w swej pozłacanej 1/40 10k wersji odmierzał czas umykający przestępcom w serialu KOJAK, wraz z legendarnym lizakiem Telly Sawalasa.  Zegarek z charakterem, o solidnym lecz nie przytłaczającym - naznaczonym horyzontalnymi liniami kształcie, któremu dawał życie ten sam moduł kwarcowy co w jednoprzyciskowym Pulsar P2 i komunikował światu czas LEDowy wyświetlacz kropkowy firmy Litronix, to wzór do którego Hamiljak-gdzie-kiedy.plton nawiązuje także w kolejnych wersjach. Zdecydowanie masywniejszy niż PULSAR czy Omega TC-1, pozostaje przykładem elegancji i gwarantuje, że jego posiadacz nawet bez kłopotliwego w transporcie czerwonego dywanu zostanie na pewno zauważony nawet w Holywood. Jego następca to wyposażony w moduł 1602 Hamilton QED Frontier.

jak-gdzie-kiedy.pl Decyzja o usamodzielnieniu Omegi i powołaniu spółki "Frontier" w 1975 roku koncentrującej się na koncepcji, projektowaniu i marketingu nowych modułów jak-gdzie-kiedy.pl daje początek nowej konstelacji 1602 a następnie 1603. Na bazie modułu 1602 z pięknym dot-matrix wyświetlaczem kropkowym, tak cenionym przez kolekcjonerów, powstaje nowa Omega 1602 i Hamilton QED Frontier wstydliwie skrywający w swym wnętrzu także moduł 1602.

jak-gdzie-kiedy.pl HAMILTON QED 2 naznacza przełom. Początkowe wersje do końca 1975 roku wyposażone są w moduł "oryginalny" Omega/Hamilton 1602 z kwarcem oznaczonym SSIH na ceramicznej płytce i pięknym kropkowym wyświetlaczem, który niekiedy w ciemności jaśnieje jak choinka ze swymi 32Hz częstotliwości odświeżania. To zegarek podboju kosmosu który tak ukochał rozczarowany «Электроника jak-gdzie-kiedy.pl 1» Leonid Iljicz Breżniew, że kazał go sobie kupić w Berlinie Zachodnim przez agentów KGB, by na VII zjeździe 8 grudnia 1975 roku w Warszawie, niezwłocznie po dyrygowaniu Międzynarodówką, chwalić się swym pozłacanym Hamiltonem QED 2 Honeckerowi, Husakowi i Żiwkowowi. Późniejsze wersje to niestety wyświetlacz segmentowy nie kropkowy i moduł 1603 z uzupełniającym datownik wyświetlaniem dnia tygodnia już mniej uważany przez wytrawnych koneserów.

jak-gdzie-kiedy.pl Kolory: biały-orła, rozumiany często jako czystość lub szlachetność, na czerwonym tle, symbolizującym krew przelaną za Ojczyznę, od Piastów były ściśle związane z historią Polski.

Dopiero jednak w 1831 roku sprawa symbolu narodowej walki o niepodległość nabrała tak wielkiej wagi, że uchwałą sejmu powstańczego, niezwłocznie po uwolnieniu od carskiego jarzma i proklamowaniu suwerenności, ustanowiono biel i czerwień barwami polskimi, stanowiącymi odtąd symbol walki o wolność i polskość.


Wiele było w naszych dziejach chwil, gdy biało-czerwony sztandar, bandera jak-gdzie-kiedy.pl czy szachownica widniały dumnie nad naszymi głowami w boju, sławiły polskie zwycięstwa czy sukcesy w dziedzinie nauki, kultury czy sztuki, były ciernią w oku niemieckiego czy sowieckiego okupanta, a niekiedy też bywały zasnute dymem katastrof…Flaga Polski - FILM Wielu z nas i naszych przodków miało swój wkład w te chwile niestrudzonej odwagi i dumy, zawsze podrywające nas do boju i składające się na jasne pasmo naszej historii.


jak-gdzie-kiedy.pl Lecz niewątpliwie jeden tylko Polak sprawiał, że tyle „biało-czerwonych” i przez tyle lat dumnie wznosiło się nad głowami milionów jego rodaków we wszystkich zakątkach naszego globu. On spowodował, że biało-czerwona flaga jest na taką skalę rozpoznawana na całym świecie. Tym jedynym jest i zostanie na zawsze Jan Paweł II.

 999 Pogotowie Ratunkowe
 998 Straż Pożarna
 997 POLICJA
 112 Europejski nr. ratunkowy
 991 Pogotowie energetyczne 
 992 Pogotowie gazowe     
 993 Pogotowie ciepłownicze
   
MIASTO, DZIELNICĘ podaj w pierwszej kolejności

--ZACHOWAJ SPOKÓJ--

POTEM dopiero pełny Adres
-wskazówki dojazdu / kierunek
-charakterystyczne cechy terenu
-pozostawione przez ciebie znaki

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.

 


 Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi.


 Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew