Dobrze zaprojektowana i właściwie wykonana instalacja gazowa i wodno-kanalizacyjna z właściwie dobranym do potrzeb i powierzchni piecem gazowym, zapewni nam odpowiednie ogrzewanie jesienią czy zimą, a latem sprawi że relaksujący prysznic po całodziennej pracy w upale nie będzie odrętwiająco lodowaty czy beznadziejnie kapiący.

Liczne wywrotki, przewroty i upadki dotyczą dzieci które, często choć nie zawsze, robią z nich cześć codziennej zabawy. Te „na poważnie” zdążają się niestety także osobom starszym. Na dzieci uważamy troskliwie i nieprzerwanie, ostudzamy ich zapał gdy szturmują krzesła, stoły, szafki czy parapety w pogoni za ulubionym kotkiem.

Kiedyś gliniane naczynia wypełnione woskiem lub zastygłym tłuszczem z grubym jednym bądź potrójnym knotem kopciły niemiłosiernie. Teraz wkłady olejowe bądź parafinowe o rafinowanym wypełnieniu, cieńszym knocie i czystym procesie spalania przypominają raczej świece, tracąc chyba jednak odrobinę uroku. Wielokształtne i kolorowe dodają strojnego ciepła barwiąc światło płomienia, lecz chociaż droższe od plastykowych, te szklane nie grożą plamami roztopionej parafiny w wyniku spalenia bądź stopienia ich obudowy.

…Na pewno przed Świętami, choć po Świętach stanieją… Jednak kupowanie z dużym wyprzedzeniem pod pretekstem, że „jest z czego wybrać” nie do końca znajduje uzasadnienie w praktyce, ze względu na ciągłe dostawy.

Strona 1 z 6

jak-gdzie-kiedy.pl Kolory: biały-orła, rozumiany często jako czystość lub szlachetność, na czerwonym tle, symbolizującym krew przelaną za Ojczyznę, od Piastów były ściśle związane z historią Polski.

Dopiero jednak w 1831 roku sprawa symbolu narodowej walki o niepodległość nabrała tak wielkiej wagi, że uchwałą sejmu powstańczego, niezwłocznie po uwolnieniu od carskiego jarzma i proklamowaniu suwerenności, ustanowiono biel i czerwień barwami polskimi, stanowiącymi odtąd symbol walki o wolność i polskość.


Wiele było w naszych dziejach chwil, gdy biało-czerwony sztandar, bandera jak-gdzie-kiedy.pl czy szachownica widniały dumnie nad naszymi głowami w boju, sławiły polskie zwycięstwa czy sukcesy w dziedzinie nauki, kultury czy sztuki, były ciernią w oku niemieckiego czy sowieckiego okupanta, a niekiedy też bywały zasnute dymem katastrof…Flaga Polski - FILM Wielu z nas i naszych przodków miało swój wkład w te chwile niestrudzonej odwagi i dumy, zawsze podrywające nas do boju i składające się na jasne pasmo naszej historii.


jak-gdzie-kiedy.pl Lecz niewątpliwie jeden tylko Polak sprawiał, że tyle „biało-czerwonych” i przez tyle lat dumnie wznosiło się nad głowami milionów jego rodaków we wszystkich zakątkach naszego globu. On spowodował, że biało-czerwona flaga jest na taką skalę rozpoznawana na całym świecie. Tym jedynym jest i zostanie na zawsze Jan Paweł II.

 999 Pogotowie Ratunkowe
 998 Straż Pożarna
 997 POLICJA
 112 Europejski nr. ratunkowy
 991 Pogotowie energetyczne 
 992 Pogotowie gazowe     
 993 Pogotowie ciepłownicze
   
MIASTO, DZIELNICĘ podaj w pierwszej kolejności

--ZACHOWAJ SPOKÓJ--

POTEM dopiero pełny Adres
-wskazówki dojazdu / kierunek
-charakterystyczne cechy terenu
-pozostawione przez ciebie znaki

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.

 


 Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi.


 Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew