W Niedzielę Wielkanocną, gdy uroczyście ubrani zasiądziemy wraz z rodziną i znajomymi do Śniadania Wielkanocnego, ucicha gwar rozmów, a gospodarz domu rozpoczyna zwyczaj dzielenia się jajkiem i składania życzeń. Dzielimy się jajkiem, rodzącym się życiem, symbolem odnowy, składamy sobie krótkie, acz przemyślane i serdeczne życzenia.

jak-gdzie-kiedy.pl Od wielu już lat żyjące w pokoju z wywołującymi NIEpokój sierpami i młotami, Hồ-Chí-Minh City,jak-gdzie-kiedy.pl największe miasto i gospodarcze centrum Wietnamu, nadal przez miejscowych nazywane bywa niekiedy Sài Gòn. Metropolia rozciąga się wzdłuż brzegu rzeki Sajgon i od zarania dziejów opierała swoje istnienie na handlu.jak-gdzie-kiedy.pl

 jak-gdzie-kiedy.pl Wietnam, kojarzący się dawniej z odległą krainą rozerwaną tragediami wojen - niszczony, bombardowany, jak-gdzie-kiedy.plzdradzony... to bogactwo kulturalne - zwycięstwo wyjątkowej cywilizacji, piękno pejzaży przepełnionychjak-gdzie-kiedy.pl harmonią i spokojem, a przede wszystkim serdeczność i gościnnośćjak-gdzie-kiedy.pl pracowitego narodu.


jak-gdzie-kiedy.pl Największe zbrodnie, zbrojnego jak-gdzie-kiedy.plpo zęby hitlerowskiego okupanta, na bezbronnej ludności Warszawy - symbole męczeństwa Mokotowa - miały miejsce podczas Powstania Warszawskiego. Śródmieście, Starówka, Czerniaków, Wola,..., walczyły, cierpiały zniszczenia, krwawiły bohatersko Polską Krwią Dzieci Warszawy, Dzieci Ulicy, ale pomimo, że główne uderzenie niemieckie wschód - zachód nie przechodziło jak-gdzie-kiedy.pljak-gdzie-kiedy.plprzez Mokotów, ucierpiał on z powodu bestialstwa Niemców, mordów i egzekucji dokonanych podczas Powstania Warszawskiego na Powstańcach i ludności cywilnej Warszawy.

Oddajmy im hołd

Konia z rzędem mieć było trzeba by dumnie stanąć w szeregu wypinając pierś, lecz zanim na ordery to wpierw na nieprzyjacielskie kule, w formowanych przez rosyjskie naczelne dowództwo jesienią 1914 roku polskich oddziałach ochotniczych w ramach tzw. Legionu Puławskiego. Możni ziemianie, reprezentujący najświetniejsze Polskie rody, byli podstawą 1 szwadronu kawalerii, którego formowanie zakończono 13 stycznia 1915 r..

 
jak-gdzie-kiedy.pl Już od blisko dwóch i pół tysiąca lat chroni od deszczu i od palącego słońca oczy i skronie umiejętnie dopasowuje się do każdej áo dài - tworząc narodowy strój - symbol Wietnamu.jak-gdzie-kiedy.pl Początki swego istnienia zawdzięcza Nón Lá - kapelusz z liści palmowych - pomysłowości pracowitych ludzi, onegdaj chroniących głowy luźno związanymi u nasady liśćmi palmowymi.

Tak naprawdę, zwykły katar jest objawem występującym w czwartym dniu od pojawienia się wirusa w naszym organizmie, a poprzedzający okres to obecność utajona i bezobjawowa. Najczęściej mamy katar w zimie, lecz niekoniecznie dlatego że aktywność wirusa jest wyższa niż w innych porach roku...

jak-gdzie-kiedy.pl Wzniesione w miejscu starożytnego miasta Đại La, na prawym brzegu głównego koryta w delcie rzeki Sông Hồng - Czerwonej Rzeki,jak-gdzie-kiedy.pl Hanoi - stolica Cộng hòa Xã hội chủ nghĩa Việt Nam - Socjalistycznej Republiki Wietmamu, nazwą swą zdradza zarówno rolę jak i położenie, gdyż Hanoi oznacza "zaplecze pomiędzy rzekami" ( Ha : rzeka, Noi : wnętrze).

jak-gdzie-kiedy.pl ...szczególnie 1 listopada czyli w Święto Wszystkich Świętych - radosne wspomnienie wszystkich, nie tylko świętych kanonizowanych, którzy wypełniając w swoim życiu wolę Bożą, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie.

jak-gdzie-kiedy.pl Niewielki krzew herbaciany o trwałych, ciemno zielonych listkach, które zbiera się ręcznie, znany jest w krajach Azji od tysięcy lat. Aby uzyskać zieloną herbatę którą znamy, zebrane listki poddaje się procesom: odparowywania, zwijania i suszenia w ściśle określonych temperaturach.

jak-gdzie-kiedy.pl Lśniący, wyszorowany pokład dżonki i lazurowe wody zatoki Ha Long,jak-gdzie-kiedy.pl to wszystko czego potrzeba, by udać się w niezapomniany rejs po najwspanialszej, szczególnie o wschodzie słońca zatoce marzeń, perle Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na świecie istnieje bardzo dużo gatunków drzew kakaowych. Rosną one głównie w Ameryce - Meksyku, Wenezueli czy Brazylii, lecz także spotykamy je w Afryce - Nigerii, Kamerunie czy na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Strona 1 z 36

jak-gdzie-kiedy.pl Kolory: biały-orła, rozumiany często jako czystość lub szlachetność, na czerwonym tle, symbolizującym krew przelaną za Ojczyznę, od Piastów były ściśle związane z historią Polski.

Dopiero jednak w 1831 roku sprawa symbolu narodowej walki o niepodległość nabrała tak wielkiej wagi, że uchwałą sejmu powstańczego, niezwłocznie po uwolnieniu od carskiego jarzma i proklamowaniu suwerenności, ustanowiono biel i czerwień barwami polskimi, stanowiącymi odtąd symbol walki o wolność i polskość.


Wiele było w naszych dziejach chwil, gdy biało-czerwony sztandar, bandera jak-gdzie-kiedy.pl czy szachownica widniały dumnie nad naszymi głowami w boju, sławiły polskie zwycięstwa czy sukcesy w dziedzinie nauki, kultury czy sztuki, były ciernią w oku niemieckiego czy sowieckiego okupanta, a niekiedy też bywały zasnute dymem katastrof…Flaga Polski - FILM Wielu z nas i naszych przodków miało swój wkład w te chwile niestrudzonej odwagi i dumy, zawsze podrywające nas do boju i składające się na jasne pasmo naszej historii.


jak-gdzie-kiedy.pl Lecz niewątpliwie jeden tylko Polak sprawiał, że tyle „biało-czerwonych” i przez tyle lat dumnie wznosiło się nad głowami milionów jego rodaków we wszystkich zakątkach naszego globu. On spowodował, że biało-czerwona flaga jest na taką skalę rozpoznawana na całym świecie. Tym jedynym jest i zostanie na zawsze Jan Paweł II.

 999 Pogotowie Ratunkowe
 998 Straż Pożarna
 997 POLICJA
 112 Europejski nr. ratunkowy
 991 Pogotowie energetyczne 
 992 Pogotowie gazowe     
 993 Pogotowie ciepłownicze
   
MIASTO, DZIELNICĘ podaj w pierwszej kolejności

--ZACHOWAJ SPOKÓJ--

POTEM dopiero pełny Adres
-wskazówki dojazdu / kierunek
-charakterystyczne cechy terenu
-pozostawione przez ciebie znaki

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.

 


 Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi.


 Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew