Ad #1251
Opublikowano 09-02-2016
Warszawa
2 września oddziały Grupy Bojowej „Reinefarth” w tym pułk 36 Dywizji Grenadierów SS Dirlewanger odpowiedzialny za rzeź na Woli, wkraczali na prawie opuszczone przez powstańców Stare Miasto. Nieliczni chłopaki z batalionów AK „Wigry” i „Czata” zostali by przywitać szkopów rozpylaczami ale na Starym Mieście wciąż pozostawało około 2500 ciężko rannych powstańców oraz część opiekującego się nimi personelu medycznego powstańczych szpitali. Wziętych do niewoli rannych powstańców i ludność cywilną wymordowano.
plac Zamkowy 15/19, Warszawa, Polska

Tu zapalam znicze i składam kwiaty gdy tylko mogę. Proszę pamiętajcie o Naszych Bohaterach 2 września.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Z filtrem zobacz jeszcze...

ŚWIAT CAŁY / ►MIEJSCA
12-08-2016

Pomnik Małego Powstańca – przy ulicy Podwale u zbiegu z ulicą Wąski Dunaj, przy zewnętrznym murze ob[...]

ŚWIAT CAŁY / ►MIEJSCA
08-24-2016

Zatoka Ha Long to najwspanialsza, szczególnie o wschodzie słońca, zatoka marzeń - perła Światowego D[...]

ŚWIAT CAŁY / ►MIEJSCA
12-21-2016

Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie – kościół u zbiegu ulicy Ks. Prymasa Augusta Hlonda i alei R[...]

jak-gdzie-kiedy.pl Kolory: biały-orła, rozumiany często jako czystość lub szlachetność, na czerwonym tle, symbolizującym krew przelaną za Ojczyznę, od Piastów były ściśle związane z historią Polski.

Dopiero jednak w 1831 roku sprawa symbolu narodowej walki o niepodległość nabrała tak wielkiej wagi, że uchwałą sejmu powstańczego, niezwłocznie po uwolnieniu od carskiego jarzma i proklamowaniu suwerenności, ustanowiono biel i czerwień barwami polskimi, stanowiącymi odtąd symbol walki o wolność i polskość.


Wiele było w naszych dziejach chwil, gdy biało-czerwony sztandar, bandera jak-gdzie-kiedy.pl czy szachownica widniały dumnie nad naszymi głowami w boju, sławiły polskie zwycięstwa czy sukcesy w dziedzinie nauki, kultury czy sztuki, były ciernią w oku niemieckiego czy sowieckiego okupanta, a niekiedy też bywały zasnute dymem katastrof…Flaga Polski - FILM Wielu z nas i naszych przodków miało swój wkład w te chwile niestrudzonej odwagi i dumy, zawsze podrywające nas do boju i składające się na jasne pasmo naszej historii.


jak-gdzie-kiedy.pl Lecz niewątpliwie jeden tylko Polak sprawiał, że tyle „biało-czerwonych” i przez tyle lat dumnie wznosiło się nad głowami milionów jego rodaków we wszystkich zakątkach naszego globu. On spowodował, że biało-czerwona flaga jest na taką skalę rozpoznawana na całym świecie. Tym jedynym jest i zostanie na zawsze Jan Paweł II.

 999 Pogotowie Ratunkowe
 998 Straż Pożarna
 997 POLICJA
 112 Europejski nr. ratunkowy
 991 Pogotowie energetyczne 
 992 Pogotowie gazowe     
 993 Pogotowie ciepłownicze
   
MIASTO, DZIELNICĘ podaj w pierwszej kolejności

--ZACHOWAJ SPOKÓJ--

POTEM dopiero pełny Adres
-wskazówki dojazdu / kierunek
-charakterystyczne cechy terenu
-pozostawione przez ciebie znaki

W szkole, w rodzinie, w pracy czy na ulicy, na co dzień się widujemy i nigdy nie podejrzewamy jak bardzo siebie potrzebujemy. Uśmiechem, pomocną dłonią, czy otwierając drzwi ułatwimy i umilimy innym życie, a oddając naszą krew pozwolimy innym je kontynuować.

 


 Ogromna rzecz, a jednak tak zwyczajna. Oddajmy innym to, co mamy najdroższe, naszą krew, by pomóc ratować ich życie – radości, troski ale też zwycięstwa. Tak by znów móc im skinąć głową w powitaniu na schodach, czy gdy rano choć w pośpiechu ale przytrzymają nam drzwi.


 Nieciekawym, niskim jest brać, nużące jest czekać by dostać - a dać każdy może choćby nawet uśmiech, a jak dopiero cieszy dostawanie tych, co naprawdę dają! To ogromne szczęście móc coś komuś dać. To znaczy, że coś się ma. Oddać swój czas, oddać swoją krew tak by służyła innym, może …też do służenia innym. Oddajmy naszą krew by mogła posłużyć, by służyć naszej Ojczyźnie Polsce.

Gdzie oddasz krew